امروز
Skip Navigation Links

روند رو به رشد نشریات علمی پژوهشی امیرکبیر

به اطلاع کلیه اعضا محترم هیئت علمی، دانشجویان و پژوهشگران می رساند در جهت ارتقاء وضعیت نشریات دانشگاه صنعتی امیرکبیر بر پایه تحلیل اطلاعات کسب شده از فرآیندهای صورت گرفته در مجموعه نشریات دانشگاه، در حال حاضر میانگین زمان لازم جهت مشخص شدن وضعیت نهایی داوری مقالات به 5 ماه رسیده است که با سعی و تلاش سردبیران و اعضا محترم هیئت تحریریه نشریات، در آینده نزدیک به 4 ماه کاهش خواهد یافت و بعد از پذیرش مقاله در کوتاهترین زمان به صورت بر خط (آنلاین) در سایت نشریات قرار خواهد گرفت و قابلیت ارجاع پیدا خواهد نمود.

در راستای ارتقاء سطح نشریات، به تمامی مقالات پذیرفته شده در مجموعه نشریات دانشگاه، شناسه دیجیتال (DOI) اختصاص داده می­شود که این امر موجب شمارش واقعی ارجاعات و نهایتاً محاسبه واقعی ضریب تاثیر برای مجلات خواهد شد.

بر اساس تصمیم اتخاذ شده، در سال جاری علاوه بر نشریات MISC و EEE،  نشریات مهندسی مکانیک و مهندسی عمران و محیط­زیست یک شماره انگلیسی چاپ خواهند نمود و در این راستا، سال آینده نیز این نشریات چند شماره انگلیسی به چاپ خواهند رساند؛ که این تصمیم گامی موثر در راستای نمایه شدن در ISI در سال­های آینده خواهد بود.

اهداف کلی مجموعه نشریات دانشگاه در جهت بهبود شرایط موجود عبارتند از:

  • به حداقل رساندن زمان بررسی و اعلام نتایج نهایی داوری مقالات به نویسندگان، رسیدن به زمان 4 ماه مطلوب خواهد بود.
  • آماده­سازی نسخه چاپی مقالات طی مدت 2 ماه بعد از پذیرش علمی مقاله
  • نمایه شدن در ISI و تبدیل شدن به یکی از برترین نشریات ISI در سطح کشور

دستیابی به این اهداف مستلزم تشریک مساعی و ارسال مقالات حاصل از پژوهش­های اصیل اعضا محترم هیئت علمی و پژوهشگران گرامی به نشریات دانشگاه می­باشد.

Skip Navigation Links

آمار بازدید سایت