امروز
Skip Navigation Links

عناوین حمایتی و تسهیلات INOTEX 2018 اعلام شد

از سوی دبیر نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری:

به منظور بهره برداری هر چه بهتر از هفتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری INOTEX 2018، عناوین حمایتی و تسهیلات، توسط دبیرخانه نمایشگاه این شرح اعلام کرد:

1.شرکت‌های دانش بنیان نوپا و تولیدی، می‌توانند 70 درصد هزینه‌های حضور در نمایشگاه INOTEX را تا سقف 50 میلیون ریال از صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت دریافت کنند. شرکتهای مشمول برای اطلاع از جزئیات این حمایت به پورتال توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی به این آدرس مراجعه نمایند:

cbd.nsfund.ir/exhibition

2.شرکت‌های خلاق برای استقرار در قالب کانتر استندآپ‌، حداکثر 10 شرکت و به میزان 100 درصد حمایت خواهند شد. همچنین شرکت‌های خلاق می­توانند برای حضور در قالب غرفه 15 میلیون ریال حمایت دریافت کنند. این حمایت ها توسط دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق (مستقر در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری) صورت خواهد گرفت. علاقه‌مندان می‌توانند برای ارائه درخواست با شماره ۰۲۱۶۶۵۵۵۸۲۴ داخلی ۳۴ تماس حاصل نمایند.

3.به منظور حمایت از خرید و فروش محصولات فناورانه و تبادل فناوری با شرکت‌ها و هیأت­های تجاری خارجی بانک توسعه صادرات ایران در قالب تسهیلات «اعتبار خریدار»، صادرات کالا و خدمات دانش‌بنیان را تحت پوشش بیمه‌ای صندوق ضمانت صادرات ایران تامین مالی خواهد نمود. اعطای تسهیلات مذکور، در مرحله اول مستلزم توافق اولیه صادرکنندگان ایرانی و خریداران خارجی و ارائه درخواست از سوی طرف ایرانی می ­باشد.

همچنین صادرکنندگان و یا سرمایه­ گذاران که درصدد صادرات و یا سرمایه‌ گذاری در کشور جمهوری اسلامی ایران و یا هر کشور دیگری هستند (به شرط صادراتی بودن طرح) می توانند طرح توجیه فنی، مالی و اقتصادی مربوطه را به بانک ارائه نمایند؛ تا بانک پس از انجام بررسی در زمینه های مختلف، شرایط استفاده از تسهیلات «اعتبار فروشنده» را اعلام،که با براورده شدن شرایط مذکور امکان استفاده از این تسهیلات فراهم گردد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت بانک توسعه صادرات ایران به نشانی www.edbi.ir، بخش تامین مالی بین ­المللی «اعتبار خریدار» و «اعتبار فروشنده» مراجعه نمایند.

خاطرنشان می‌سازد هفتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری با موضوع اصلی «شهر هوشمند» از 14 تا 16 تیرماه در مجتمع نمایشگاهی گفتگو در تهران برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه، اجزای مختلف اکوسیستم نوآوری و استارتاپی کشور حضور خواهند داشت.