امروز
Skip Navigation Links

پژوهشکده علوم و فناوری فضا

پژوهشکده علوم و فناوری فضا

این پژوهشکده در تاریخ 16/03/1388 موفق به اخذ موافقت اصولی و از مرداد ماه 1389 رسماً با سه گروه پژوهشی کنترل و مکانیک مدارهای فضایی، سازه و پلتفرم فضایی و محموله و مخابرات فضایی شروع به فعالیت نمود. همچنین در تیر ماه 92 موفق به اخذ مجوز قطعی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گردید.

این پژوهشکده در زمینه­های تعیین و کنترل وضعیت و مکانیک مدار، مهندسی سیستم و تضمین محصول سیستم­های فضایی، سازه و مواد هوایی و فضایی، کنترل حرارت و حوزه­های هوایی فعالیت­ تحقیقاتی دارد.

از دستاوردهای این پژوهشکده، انجام دو طرح کلان ملی توسعه فناوری های کلیدی طراحی هواپیمای مسافری 150 نفره و طرح کلان ملی طراحی و ساخت سفینه حامل موجود زنده می­باشد.

پژوهشکده علوم و فناوری فضا موفق به انجام بیش از 20 طرح پژوهشی درون‌سازمانی و برون سازمانی، انتشار بیش از 150 مقاله علمی پژوهشی، مشارکت در تدوین 22 پایان‌نامه‌های مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته­های مهندسی هوافضا، برق و مکانیک و ثبت چندین اختراع حاصل از نتایج موفقیت­آمیز انجام پروژه­های مربوطه گردیده است.

همچنین این پژوهشکده موفق به دریافت عنوان ايده برتر و دريافت لوح تقدير از ستاد ملي توسعه فناوري هوا-فضا رياست جمهوري نائل گردیده است.

برخی از تجهیزات و امکانات پژوهشکده شامل اتاق تمیز کلاس 10.000، میز سه درجه آزادی برای سیستم کنترل وضعیت، مکانیزم شبیه ساز خورشید، دستگاه تست حرارتی در خلاء، دستگاه لرزاننده (shaker) و متعلقات، پایلوت رصد ماهواره و Spectrum Analyzer  با کلیه آپشن­ها می­باشد.

آدرس پستی، تلفن، سایت

 

تهران، خيابان انقلاب اسلامی، کوچه بالاور، ساختمان برج فناوری امیرکبیر (ابن سینا)- طبقه دوم

صندوق پستي: 159163311     تلفن: 64545185        نمابر: 66175315

آدرس سایت: www.sri.aut.ac.ir                        ایمیل: sri@aut.ac.ir

 

پژوهشکده علوم و فناوری فضا

Skip Navigation Links

راهنما

آمار بازدید سایت