محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید محلول ضد عفونی کننده دوستدار محیط زیست شدند که شیمیایی نبوده وآسیبی به افراد وارد نمی کند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر تقی عبادی هیات علمی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مدیرعامل شرکت دانش بنیان در خصوص محصولات تولید در شرکت دانش بنیان گفت: در این شرکت محلول مولتی اکسیدانت سوروکت برای شست و شو و گندزدایی دست و سطوح به تولید می رسد.

وی عنوان کرد: این محصول بر پایه فرایندهای الکترولیز-یونیزاسیون و بر اساس جداسازی انتخابی یون ها توسط دیافراگم لایزر تولید شده است.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: در این فناوری، با عبور جریان مستقیم الکتریکی از محلول اب و نمک، یک محلول اسیدی و یک محلول قلیایی تولید می شود.
عبادی خاطر نشان کرد: سلول یا هسته اصلی دستگاه از کاتد و اند با خواص خاصی تشکیل می شود؛ فرایند موجود در فناوری انحصاری این شرکت است که نیاز به افزودن مواد شیمیایی ندارد و آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان گفت: همچنین این محلول در راستای ضد عفونی و گندزدایی خطری برای افراد به وجود نمی آورد.
وی افزود: سوروکت یک محلول قلیایی بوده که غیر قابل اشتعال است که در صورت استفاده آسیبی به پوست  انسان وارد نمی کند.
وی با تاکید بر اینکه سوروکت محلول بسیار مناسبی برای شستشو و گندزدایی سطوح است، بیان کرد: این محصول اکنون در بازار موجود است.